A PCOS, azaz a policisztás ovárium szindróma az egyik leggyakoribb hormonális betegség, amely átlagosan minden 15. nőt érint (sőt egyes becslések szerint valójában minden 10.), és amely sok esetben termékenységi problémákhoz vezethet. A neve ugyan arra utal, csak a petefészket érinti, ám valójában a teljes anyagcserére, hormonrendszerre komoly hatással van. Összetettsége miatt rengeteg olyan nő van, aki hosszú hónapokig, vagy akár évekig tartó vizsgálat-sorozatok után kapott végre diagnózist, vagy talán még mindig nem kapott... Ha "végre" kiderült, hogy PCOS okozza a gondokat sem jön sokszor könnyen a segítség: az ilyenkor szükséges életmódbeli és egyéb változtatásokat sokat innen-onnan próbálják összevadászni, nem mindig sikerrel.
A babalesz.hu csapata számára évek óta kiemelt fontosságot jelent a PCOS-el harcolók segítése, ezért idén is csatlakoztunk ahhoz a szeptemberi kampányhoz, ami erre a betegségre kívánja felhívni a figyelmet!
Miért fontos a PCOS elleni küzdelem hónapja?
Mert sokan sajnos még mindig nem tudják, hogy a problémáikat PCOS okozza...
A PCOS tünetei rendkívül sokfélék lehetnek, éppen ezért nem mindenki kapja meg (időben) a megfelelő diagnózist. Ez a kampány azért is született, hogy felhívja a figyelmet a tünetekre és buzdítson mindenkit arra, járjon utána alaposan, mi okozhatja a problémát.
Mert a PCOS kordában tartható/kezelhető
Az inzulinrezisztenica mértékének csökkentése, a termékenység támogatása, a bőrproblémák enyhítése, a ciklus rendszerességének visszaállítása, a súlyproblémák kezelése - mind-mind lehetséges! Nem kell feladnod semmit sem azért, mert PCOS-diagnózist kaptál.
A legfőbb gyógymód rajtad múlik
A megfelelő, speciálisan az állapotodhoz illesztett életmód az egyik leghatékonyabb fegyvered a harcban, hogy tüneteid kordában tartsd, a hétköznapjaid újra Te irányítsd és ne a betegséged. Ebben segítünk Neked mi is!
Hogyan vesz részt a babalesz.hu csapata a PCOS elleni küzdelem hónapjában?
1. Folyamatosan bővítjük cikkeink sorát a témában
Már idáig is több cikket írtunk PCOS témájában legyen szó termékenység-támogatásról, fogyásról, táplálkozásról, vitaminokról, gyógynövényekről, de ebben a hónapban további anyagokkal is fogunk jelentkezni. Kifejezetten ezzel kapcsolatos cikkeinket itt olvashatod:
TOVÁBB A PCOS-SEL KAPCSOLATOS CIKKEKRE >>
2. Külön kategóriába tettük PCOS esetére ajánlott étrend-kiegészítő termékeinket
Érdemes körülnézned kínálatunkban, termékeink nagyrésze kifejezetten hasznos harcostárs lehet a PCOS-elleni küzdelemben. Mindegy, hogy általános közérzeted javítása, ciklusod rendezése vagy termékenységed támogatása a cél, mindegyikhez találsz megfelelő kiegészítőt, amelyek sorát a jövőben is folyamatosan bővíteni fogjuk, tudományos kutatási eredményeknek megfelelően:
TOVÁBB A PCOS ESETÉRE AJÁNLOTT TERMÉKEKRE >>
Hogyan vegyél részt Te a PCOS elleni küzdelem hónapjában?
1. Ellenőrizd, hogy nincsenek-e tüneteid
A PCOS tünetei észrevehetőek (lásd a fenti ábrát is), ezért ha rendszertelen ciklusod, felnőtt korod ellenére feltűnően aknés a bőröd, "férfias" szőrösödést vagy kopaszodást tapasztalsz magadon, hirtelen gyarapszik a súlyod, nem sikerül teherbe esned (legalább 1 év próbálkozás után sem), feltétlenül keress fel egy orvost. Amennyiben prediabéteszed vagy 2-es típusú cukorbetegséged van szintén érdemes rendszeres kontroll vizsgálatra járnod, mert sajnos ezeknél az állapotoknál fokozott a PCOS kialakulásának kockázata.
2. Beszélj az orvosoddal
Ha többféle tüneted is van a fenti ábrán jelöltek közül, de egyik sem kifejezetten a nőgyógyászati panaszokat érinti, akkor is érdemes beszélned orvosoddal, vagy endokrinológussal arról, hogy szeretnéd kizárni a PCOS lehetőségét, kérj erre vonatkozó vizsgálatokat.
3. Beszélj a barátaiddal
Természeténél fogva a PCOS egy kényes téma, amiről nem szívesen beszél az ember - ám mégis fontos lehet. Ha érintett vagy, segíthet feldolgozni is a problémát, ha beszélsz róla, ha nem vagy, akkor a figyelemfelhívó munkát támogathatod, így hozzásegítheted nőtársaidat ahhoz, hogy megfelelően tudjanak gondoskodni egészségükről szükség esetén.