Érdemes-e egy nőnek edzenie, ha teherbe szeretne esni? És férfiaknál van-e szerepe a mozgásnak, a sportnak a nemzőképesség javításában? A válasz mindkét kérdésre egyértelműen igen! Tudományos kutatások sora bizonyítja, hogy a mozgásszegény életmód és a túlsúly jelentősen rontja a fogantatás esélyeit és nőknél, férfiaknál egyaránt negatív hatással van a termékenységre. Azt azonban nagyon fontos tudni, hogy a mozgást túlzásba vinni sem szabad, hiszen ez éppen ellenkező hatással lehet.
A rendszeres edzés és sportolás többféleképpen is támogatja a női és férfi termékenység fokozását. Többek közt segíti az egészséges testsúly elérését, fokozza a nemi szervek vérellátását, támogatja a hormonegyensúlyt, csökkenti az oxidatív stresszt és gyulladásokat, enyhíti a stresszt, és segíti az immunrendszer normál működését is. Hasznos PCOS, endometriózis, mióma, inzulinrezisztencia, pajzsmirigy betegségek, rendszertelen menstruáció és ovulációs zavarok esetén is.
A babalesz.hu oldalon található termékek minden esetben a vonatkozó jogszabályoknak megfelelő készítmények, melyek élettani hatással rendelkeznek, de nem minősülnek a 2005. évi XCV. Tv szerint gyógyszernek, betegség gyógyítására, megelőzésére nem alkalmazhatóak és nem alkalmasak. Az emberi szervezetre gyakorolt kedvező hatás szintén nem azonosítható a gyógyhatással. Minden esetben figyelmesen olvassa el a termék csomagolásán lévő, illetve a termékhez mellékelt tájékoztatót! Az étrend-kiegészítők nem gyógyszerek, nem rendelkeznek gyógyhatással, nem alkalmasak betegségek kezelésére, sem megelőzésére. Az étrend-kiegészítő szedése nem helyettesíti a vegyes étrendet és az egészséges életmódot. Használatuk nem helyettesíti a gyógykezelést, illetve a szakszerű orvosi ellátást. Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl. A termékek kisgyermekektől elzárva tartandóak. Az oldalon szereplő információk nem a babalesz.hu állításai, hanem EFSA (Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság) által elfogadott, és az egyes termékekben felhasznált összetevőkről a tudományos, lektorált (peer reviewed) szakirodalomban elérhető, általánosan elfogadott tudományos megállapítások, mérési eredmények, illetve egészségre vonatkozó állítások.