fbpx
Azt érzékeltük, hogy kerested fel oldalunkat. Tudtad, hogy ebbe az országba is teljesítünk rendeléseket?
Részletek
Loading...
Cikkek
Étrendek, diéták a teherbeesésért
Női termékenységet támogató cikkek

Női termékenység-támogató smoothie: alapanyagok + recept

Női termékenység-támogató smoothie: alapanyagok + recept

A női termékenység támogatása igen összetett, sokoldalú feladat, egy dolog azonban biztos: a megfelelő táplálkozásnak vitathatatlanul nagy szerepe van benne! Ha teherbe szeretnél esni, akkor kritikus fontosságú, hogy szervezeted ellásd minden szükséges tápanyaggal. A smoothie-k kitűnően szolgálják ezt a célt, hiszen amellett, hogy nagyon finomak, egészen egyszerű telepakolni őket egészséges zöldségekkel, gyümölcsökkel, fehérjékkel és zsírokkal – vagyis azokkal a tápanyagokkal, melyek elősegíthetik a fogantatást. Cikkünkben bemutatjuk, milyen alapanyagok nem hiányozhatnak egy termékenység-támogató smoothie-ból, plusz egy konkrét receptet is megosztunk veletek!

Az 5+1 legfontosabb összetevő, amit minden smoothie-ba bele kell tenned

1. Zöldségek

A zöldségek tele vannak vitaminokkal, ásványi anyagokkal, antioxidánsokkal, enzimekkel és rostokkal, éppen ezért rendszeres fogyasztásuk elengedhetetlen az egészséges termékenységhez. Kiemelt figyelmet érdemes fordítani a leveles zöldségekre, úgymint római saláta, fodros kel, spenót, fejes káposzta, rukkola, cékla levele, mángold, vízitorma. Fontos, hogy ne mindig ugyanazt a leveles zöldséget edd, táplálkozz változatosan, és a smoothie-kba is más és más zöldségeket tegyél!

Igyekezz napi 2-4 adag (160-320 gramm) leveles zöldséget elfogyasztani! Ezt a célt napi 1-2 smoothie-val sokkal könnyebb elérni. A smoothie-kba nyersen vagy enyhén megpárolva is beleteheted a zöldségeket.

2. Gyümölcsök

A gyümölcsök a zöldségekhez hasonlóan igazi tápanyagbombák, ezért ajánlott minden egyes nap fogyasztanod belőlük. Alapvetően mindegy, hogy friss vagy fagyasztott gyümölcsöket teszel-e a smoothie-dba. A smoothie-k cukortartalmára azért érdemes ügyelned: ne vidd túlzásba a gyümölcsöket, és kerüld a hozzáadott cukrokat (agave, méz, cukor)! Népszerű smoothie gyümölcsök: alma, körte, bogyós gyümölcsök (pl. málna, ribizli, eper, áfonya, szamóca, szeder), őszibarack, sárgabarack, mangó, ananász és banán.

3. Fehérje

A fehérje az élet egyik legfontosabb építőanyaga. Kutatási eredmények azt mutatják, hogy az étrend 25-35%-ának fehérjéből kell állnia, a petesejt és az embrió lehető legjobb egészsége érdekében. A termékenység-támogató smoothie-ba tett fehérje támogathatja a kiegyensúlyozott vércukorszintet és a megfelelő energiaszintet is.

Kiváló fehérjeforrások: fehérjepor (pl. tejsavó, barna rizs, borsó), diófélékből és magvakból készült vajak, spirulina, quinoa.

4. Omega-3 és egyéb egészséges zsírsavak

Az omega-3 zsírok támogatják az immunrendszer megfelelő működését, csökkentik a gyulladásokat, és nélkülözhetetlenek a hormonegyensúlyhoz, ugyanis részt vesznek a hormonok termelésében és működésében. És ez még nem minden! Jelenlegi ismereteink szerint az omega-3 zsírsavak fokozhatják a reproduktív szervek vérellátását, növelhetik a méhnyaknyák termelését, javíthatják a petesejt minőségét, segíthetik az ovulációt, a ciklus normalizálását és a petesejt beágyazódását, valamint az embrió és a magzat egészséges fejlődéséhez is nélkülözhetetlenek.

Habár az omega-3 a legfontosabb esszenciális zsírsav, az egyéb egészséges zsírfajták mértékletes beviteléről sem szabad megfeledkezni! Ilyen az omega-6, az omega-9, illetve a közepes láncú zsírsavak (MCT).

Kiváló omega-3 források: lenmag, chia mag, kendermag, dió, dióolaj, mandulatej, halolaj.

Egyéb egészséges zsírok forrásai: avokádó, mandula, földimogyoró, pekándió, kesudió, mogyoró, makadámdió, tökmag, fenyőmag, napraforgómag, kókuszolaj, kókuszvaj, kókusztej.

5. Tápláló folyadékok

A megfelelő állag eléréséhez szükség van valamilyen folyadékra is (kb. 2,5 dl-re). Ez lehet például frissen facsart narancslé, kókuszvíz, vagy magtej is, például mandula- vagy kesudiótej, de akár a kender-, zab- vagy lenmagtej is kitűnő választás.

+1. Termékenységnövelő szuperételek

A szuperételeknek minden női és férfi termékenységi étrendben ott van a helyük, hiszen segítenek kitölteni a táplálkozás során felmerülő „hézagokat”, táplálják a hímivarsejteket és a petesejteket, illetve támogatják a hormonális egyensúlyt. A termékenység-támogató smoothie-k napi szintű fogyasztása könnyű módja a szuperételek étrendbe történő beiktatásának.

Ajánlott szuperételek: maca gyökér, spirulina, búzafű, virágpor, méhpempő, acai és goji bogyó. Ha szeded a ProCreation nőknek kapszulát, akkor ezt nyugodtan kihagyhatod a smoothieból - összetevői között ugyanis direkt több superfood is szerepel.

RECEPT: Termékenység-támogató smoothie

Ez a smoothie a termékenység és a női szervezet általános támogatására ajánlott, nem pedig konkrét hormonális vagy egyéb, termékenységi problémákat okozó betegség esetére. Olyan tápanyagokat tartalmaz, melyek segíthetik a hormonegyensúlyt, a petesejt minőségének javítását, a rendszeres ovulációt. (Az egyéni érzékenységek, allergiák és intoleranciák alapján esetleg szükséges lehet bizonyos hozzávalók elhagyása vagy helyettesítése!)

Hozzávalók:

  • 2 csésze édesítetlen mandulatej
  • 1 marék nyers spenótlevél (vagy bébispenót)
  • 1 banán
  • 1/4 csésze (fagyasztott) áfonya
  • 1 evőkanál őrölt lenmag
  • kevés fahéj ízlés szerint

Elkészítés:

Tegyél bele minden hozzávalót egy turmixgépbe és alaposan turmixold össze az alapanyagokat, amíg sima, krémes állagú nem lesz az egész.

Felhasznált irodalom
tomakeamommy.com/how-to-make-the-best-fertility-smoothie-ever/
natural-fertility-info.com/top-5-ingredients-fertility-smoothie.html
babble.com/pregnancy/fertility-smoothie-lori-bregman/
conceiveivf.com/b-method/my-favorite-go-to-fertility-smoothie
Kapcsolódó termékek
Ezt láttad már?
ProCreation nőknek kapszula a teherbeesés segítésére
Partnerünk a Táplálkozás-Beállítás™ szakmai csapata Endometriózis Magyarország a Női Egészségért Alapítványtól

Jognyilatkozat

A babalesz.hu oldalon található termékek minden esetben a vonatkozó jogszabályoknak megfelelő készítmények, melyek élettani hatással rendelkeznek, de nem minősülnek a 2005. évi XCV. Tv szerint gyógyszernek, betegség gyógyítására, megelőzésére nem alkalmazhatóak és nem alkalmasak. Az emberi szervezetre gyakorolt kedvező hatás szintén nem azonosítható a gyógyhatással. Minden esetben figyelmesen olvassa el a termék csomagolásán lévő, illetve a termékhez mellékelt tájékoztatót! Az étrend-kiegészítők nem gyógyszerek, nem rendelkeznek gyógyhatással, nem alkalmasak betegségek kezelésére, sem megelőzésére. Az étrend-kiegészítő szedése nem helyettesíti a vegyes étrendet és az egészséges életmódot. Használatuk nem helyettesíti a gyógykezelést, illetve a szakszerű orvosi ellátást. Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl. A termékek kisgyermekektől elzárva tartandóak. Az oldalon szereplő információk nem a babalesz.hu állításai, hanem EFSA (Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság) által elfogadott, és az egyes termékekben felhasznált összetevőkről a tudományos, lektorált (peer reviewed) szakirodalomban elérhető, általánosan elfogadott tudományos megállapítások, mérési eredmények, illetve egészségre vonatkozó állítások.

Babalesz Facebook oldal Babalesz Pinterest oldal Babalesz Youtube csatorna