A babatervezés időszakában talán az elsőként és leggyakrabban említett vitamin a folát illetve a gyengébben hasznosuló formája a folsav. Kevésbé népszerű nevén B9-vitamin. A folát számos élettani folyamathoz nélkülözhetetlen, többek között a vörösvértestek, fehérvérsejtek és vérlemezkék képzéséhez, de szükség van rá a DNS előállításához, javításához, a sejtek növekedéséhez és osztódásához. Kevesen tudják azonban, hogy miért is fontos különbséget tenni folsav és folát között? Videónkból megtudhatod a választ!
A foláthiány igazi népbetegség, és ennek egyik elsődleges oka, hogy egyre kevesebb folátban gazdag élelmiszert fogyasztunk. Szintén gyakori a foláthiány terhesség és szoptatás alatt, hiszen ilyenkor megnövekszik a női szervezet igénye, és még ha korábban megfelelő is volt a folátbevitel, előfordulhat, hogy az ebben az időszakban már nem feltétlenül elegendő.
Életmódszakértőnk videójából mindent megtudhatsz a folátról, hogy mennyi az ajánlott napi beviteli mennyiség, hogyan lehet pótolni és fény derül az örök kérdésre, hogy folsavat vagy folátot érdemes-e szedni. Természetesen ezúttal is tudományos alapon, de mégis közérthetően beszélünk erről a témáról.