fbpx
Azt érzékeltük, hogy kerested fel oldalunkat. Tudtad, hogy ebbe az országba is teljesítünk rendeléseket?
Részletek
Loading...
Cikkek
Női termékenységet támogató cikkek

Mennyi idő alatt „normális” teherbe esni?

Mennyi idő alatt „normális” teherbe esni?

Amikor végre megérett a döntés mindkettőtökben, hogy gyermeket szeretnétek, azzal együtt egy izgatott várakozás is kezdetét veszi. Sokan rettentő csalódottak, amikor egy hónap után nem jelenik meg a pozitív csík a terhességi teszten és ahogy telik az idő, egyre inkább eluralkodik az aggodalom. Rengeteg tényező befolyásolhatja, hogy mikor érkezik hozzátok a várva várt baba, cikkünkben ezeket vesszük sorra.

Alapvetően egy egészségesnek mondható párnál egy éven belül következik be a várva várt pillanat, az utód megfoganása. Igen, egy év, és itt még csak a megfoganásról beszélünk.

Sose feledd, hogy nehéz „átlagos” és „normális” időket meghatározni. Vannak olyan párok, akiknek különösen gyorsan, egy hónapon belül sikerül, de ők vannak a legkevesebben. 1 év, bár nagyon hosszú időnek tűnik, mégis ennyi a próbálkozás minimum ideje. Ha ez idő alatt sem fogan meg szerelmetek gyümölcse, még mindig nem szükséges a legrosszabbra gondolnod! Felmérések szerint sok pár esetében 2 év védekezés nélküli szeretkezés hozza csak meg eredményét.

Az biztos, hogy egy év után –ha addig még nem tettétek- már érdemes alaposabban megfontolnotok néhány, életviteletekkel kapcsolatos változtatást.

Nézzük, mi befolyásolja, hogy mennyi idő alatt fogan meg utódotok:

1) Az életkor

A közhiedelemmel ellentétben mindkettőtök életkora döntő lehet, az évek számával együtt sajnos a „próbálkozási idő” is arányosan hosszabbodik. Sőt, a köztetek lévő korkülönbség is befolyásoló tényező. A legjobb esélyekkel akkor rendelkeztek, ha közel azonos korúak vagytok, 5 év fölötti különbség a statisztikai adatok szerint már hosszabbíthat a folyamaton (ne feledd, a statisztika sosem kőbe vésett igazság!).

2) Az étkezés

Mind a női, mind a férfi szervezetnek meghatározott tápanyagokra van szüksége ahhoz, hogy a reprodukciós funkciók megfelelően tudjanak működni. Az egyoldalú, tápanyagban szegény, rendszertelen táplálkozás ezért bizonyítottan befolyással lehet a fogamzóképességre.

3) Az életmód

Ebbe beletartozik a munkátok és a szabadidőtök egyaránt, illetve ezek egymáshoz viszonyított aránya. A sok stresszel járó munka, a kevés alvás és a mozgásszegény életmód mind hónapokat adhatnak hozzá a folyamathoz, míg végre sikerrel jártok.

4) Testsúly

Sajnos mind a két véglet, a túl alacsony és a túl magas testsúly is akadálya lehet annak, hogy minél előbb megfoganjon a babátok. A BMI-érték (testtömeg-index) egy jó kiindulási alap lehet ennek felmérésére: 18,5-25 közötti érték az ideális.

5) Egészségügyi állapot

Nemi úton terjedő betegségek, bizonyos nőgyógyászati betegségek (pl. policisztás ovárium szindróma), illetve a férfi ivarrendszert érintő állapotok (pl. prosztatamegnagyobbodás) szintén akadályozó tényezői lehetnek a sikeres baba-projektnek.

6) A szexuális élet rendszeressége

Talán evidensnek tűnik, de a rendszeres, védekezés nélküli szexuális élet bizony kulcsfontosságúak. Megoszlanak a vélemények, miszerint milyen sűrűséggel (naponta, 2-3 naponta) „ideális” szeretkezni a minél gyorsabb sikerhez, abban viszont egyeznek, hogy heti egynél többször. A lényeg az, hogy szakítsatok minőségi időt egymásra és az együttléteitek továbbra is egymás kölcsönös szeretetéről szóljanak, ne a „baba-gyártásról”.

7) A lelki állapot

Nem feltétlenül csak arról van itt szó, mennyire pörgős, esetleg stresszes az életed. A félelem a meddőségtől sajnos szintén erős befolyással lehet a baba-projekt sikerére. Biztosan hallottál már olyat, hogy valakinek sokáig nem sikerült teherbe esnie, majd egy örökbefogadás, vagy lombik után szinte azonnal "összejött" természetes úton a baba. Ezt nevezhetjük a tudat hatalmának. A terméketlenségtől sokan már akkor rettegnek, amikor még csak eldöntik, hogy hamarosan gyermeket szeretnének. Engedd el ezt a gondolatot, képzeld el a boldog, közös jövőt és koncentrálj önmagad és partnered egészségére, testi, lelki jó állapotára.

ÖSSZEGZÉS:

- Mindenképp érdemes már a tervezés kezdetekor elemeznetek életmódotokat és kiküszöbölnötök minden olyan tényezőt –már amit módotokban áll– ami hosszabbíthatja a várandóssághoz vezető utat.

- Tudatosítsd magadban, hogy sajnos egy, akár két év is lehet, mire természetes úton sikerül az utódnemzés, és ne ess kétségbe és gondolj meddőségre, ha nem történik minden azonnal!

- Egy év után azért már érdemes lehet alaposabb kivizsgálásnak alávetni magatokat és még egyszer felülvizsgálni életmódotokat, de továbbra se essetek kétségbe!

- Mindig, minden esetben saját egészségetekre és párkapcsolatotok harmóniájára törekedjetek, ezzel tudtok a legtöbbet segíteni önmagatoknak a baba-projektben.

Kapcsolódó termékek
Ezt láttad már?
ProCreation nőknek kapszula a teherbeesés segítésére
Partnerünk a Táplálkozás-Beállítás™ szakmai csapata Endometriózis Magyarország a Női Egészségért Alapítványtól

Jognyilatkozat

A babalesz.hu oldalon található termékek minden esetben a vonatkozó jogszabályoknak megfelelő készítmények, melyek élettani hatással rendelkeznek, de nem minősülnek a 2005. évi XCV. Tv szerint gyógyszernek, betegség gyógyítására, megelőzésére nem alkalmazhatóak és nem alkalmasak. Az emberi szervezetre gyakorolt kedvező hatás szintén nem azonosítható a gyógyhatással. Minden esetben figyelmesen olvassa el a termék csomagolásán lévő, illetve a termékhez mellékelt tájékoztatót! Az étrend-kiegészítők nem gyógyszerek, nem rendelkeznek gyógyhatással, nem alkalmasak betegségek kezelésére, sem megelőzésére. Az étrend-kiegészítő szedése nem helyettesíti a vegyes étrendet és az egészséges életmódot. Használatuk nem helyettesíti a gyógykezelést, illetve a szakszerű orvosi ellátást. Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl. A termékek kisgyermekektől elzárva tartandóak. Az oldalon szereplő információk nem a babalesz.hu állításai, hanem EFSA (Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság) által elfogadott, és az egyes termékekben felhasznált összetevőkről a tudományos, lektorált (peer reviewed) szakirodalomban elérhető, általánosan elfogadott tudományos megállapítások, mérési eredmények, illetve egészségre vonatkozó állítások.

Babalesz Facebook oldal Babalesz Pinterest oldal Babalesz Youtube csatorna