fbpx
Azt érzékeltük, hogy kerested fel oldalunkat. Tudtad, hogy ebbe az országba is teljesítünk rendeléseket?
Részletek
Loading...
N0100161

Netamin Bioaktív Folát Mátrix kapszula

ÚJ TERMÉK
Netamin Bioaktív Folát Mátrix kapszula
Ezeket a kiegészítő termékeket ajánljuk még vásárlásod mellé
30 db kapszula
ÚJ TERMÉK
Netamin Bioaktív Folát Mátrix kapszula
  • TELJESEN MEGÚJULT TERMÉK!
  • Napi 800 µg biológiailag aktív folát (kalcium-L-metil-folát)
  • Kiegészítettük a folát hasznosulását támogató C-vitaminnal és piperinnel, és a foláttal együttműködő betainnal
  • A megfelelő folátbevitel terhesség előtt, alatt és után is létfontosságú – a baba és az anya egészségéért is
  • Kutatások alapján a folát:
     ...fontos szerepet játszhat a női és férfi termékenységben
     ...hozzájárulhat a sikeres fogantatáshoz, egészséges terhességhez
     ...nélkülözhetetlen a magzat egészséges fejlődéséhez és növekedéséhez
     ...pótlása PCOS (policisztás ovárium szindróma) esetén is hasznosnak bizonyulhat
  • Akciós csomagban, mio-inozitol porral is kapható >ide kattintva<

Készleten
2 990 Ft
Egységár: 30 Ft/kapszula
3 db vásárlása esetén 10% kedvezményt kapsz.
Kedvezményes ár darabonként 2 691 Ft. Megtakarítás 897 Ft.
Újrahasznosítva
A termék tégelye részben újrafelhasznált műanyagból készült. A termék karbonlábnyoma: 79,5 g
Karbonlábnyom

800 µg biológiailag aktív folát, kiegészítve speciális folát támogató mátrixszal!

Folát és folsav – szinonimák, de mégsem…hogy is van ez? Az L-metil-folát a folsav természetesen előforduló formája, melyet a szervezet azonnal, átalakítás nélkül tud hasznosítani, kutatások szerint ezért sokkal hatékonyabb, mint a szintetikus folsav.

800 mikrogramm folát minden nő (és férfi!) igényét kielégíti, akár még jelentős hiány esetén is körülbelül 1 hónap alatt helyreállítja a szervezet folátszintjét.

A Netamin Bioaktív Folát Mátrix kapszula kizárólag kalcium-L-metil-folát formájában – azaz az L-metil-folát stabil, kalcium sójaként – tartalmazza a folátot. Emellett C-vitaminnal és piperinnel is kiegészítettük, mivel ezek a hatóanyagok kutatásokban jelentősen fokozták a folát hasznosulását.1-3 Továbbá betain is található a termékben, amely a foláttal közösen elengedhetetlen a homocisztein-szint szabályozásához.4-6 A szervezet magas homocisztein-szintje nehezítheti vagy akadályozhatja a teherbeesést, várandósság alatti szövődményekhez, vetéléshez is vezethet.

Folát: az egész testednek szüksége van rá, minden egyes nap

A folát (B9-vitamin) létfontosságú vitamin, amit az emberi szervezet nem képes előállítani, ezért a szükséges mennyiséget táplálkozás vagy étrend-kiegészítés útján kell fedeznünk. Vízben oldódik, emiatt a szervezet nem képes tárolni a zsírszövetekben, tehát minden nap gondoskodnunk kell a pótlásáról. Az aktivált folát (6(S)-5-metiltetrahidrofolát vagy röviden metilfolát) elengedhetetlen az új sejtek képződéséhez, nemtől és életkortól függetlenül. Kulcsszerepet játszik a DNS és RNS szintézisében, vörösvérsejtek termelésében, fehérjék anyagcseréjében és az egészséges génkifejeződésben. Támogathatja az agy, idegrendszer, illetve a szív- és érrendszer egészségét is.

A folát jótékony hatásai*

  • hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez
  • hozzájárul a fáradtság és a kifáradás csökkentéséhez
  • hozzájárul a normál homocisztein-anyagcseréhez
  • hozzájárul a normál pszichológiai funkció fenntartásához
  • szerepet játszik a sejtosztódásban
  • a terhesség alatt részt vesz az anyai szövetek növekedésében
  • részt vesz a normál aminosav-szintézisben
  • hozzájárul a normál vérképződéshez

*Az Európai Élelmiszer-biztonsági Hatóság (EFSA) által tudományosan bizonyított, és az Európai Bizottság (EC) által engedélyezett állítások.

Te elég folátot viszel be?

A foláthiány a világ leggyakoribb vitaminhiánya. Modern táplálkozásunk közel sem tartalmaz elegendő zöldséget, pedig a folát legjobb forrásai a sötétzöld leveles, keresztesvirágzatú és hüvelyes zöldségek. Több országban is folsavval dúsítják az élelmiszereket, de Magyarországon nem, tehát még csak erre sem hagyatkozhatunk. Az Országos Táplálkozási és Tápláltsági Állapot Vizsgálat (OTÁP 2019) adatai szerint Magyarországon mind a nők, mind a férfiak folátbevitele rendkívül alacsony (nőknek átlagosan 142 mcg, férfiaknak átlagosan 170 mcg).7

Bár a hazai ajánlás felnőtteknek napi 200 mcg (várandósoknak 400 mcg), a legújabb, mérvadó tudományos kutatási eredményekre alapozva napi 400-800 mcg folát bevitele javasolt minden felnőtt számára, legfőképpen a babát tervező és terhes nőknek. A Netamin Bioaktív Folát Mátrix kapszula napi adagja 800 mcg aktív, azonnal hasznosuló folátot tartalmaz.

Figyelj a foláthiány árulkodó jeleire!

  • Fáradékonyság, gyengeség
  • Ingerlékenység
  • Fejfájás, szédülés
  • Légzési nehézségek
  • Erős szívdobogás
  • Koncentrációs problémák, memóriazavar
  • Étvágytalanság
  • Hasmenés
  • Fogyás
  • A szájnyálkahártya és a nyelv duzzanata

OGYÉI szám: 34583/2024. Ez mit jelent? Azt, hogy a termék a jogszabályi előírásoknak megfelelve be lett jelentve az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetnél, mint étrend-kiegészítő készítmény. A Netamin termékek minden esetben magas minőség-biztosítási követelmények mellett, kiváló alapanyagokból készülnek a Te egészségedért. 

Hivatkozások

1 Golding PH. Experimental folate deficiency in human subjects: what is the influence of vitamin C status on time taken to develop megaloblastic anaemia?. BMC Hematol. 2018;18:13.
2 Verlinde PH, Oey I, Hendrickx ME, Van Loey AM, Temme EH. L-ascorbic acid improves the serum folate response to an oral dose of [6S]-5-methyltetrahydrofolic acid in healthy men. Eur J Clin Nutr. 2008;62(10):1224-1230.
3 Dudhatra GB, Mody SK, Awale MM, et al. A comprehensive review on pharmacotherapeutics of herbal bioenhancers. ScientificWorldJournal. 2012;2012:637953.
4 Lever M, Slow S. The clinical significance of betaine, an osmolyte with a key role in methyl group metabolism. Clin Biochem. 2010;43(9):732-744.
5 Mahmoud AM, Ali MM. Methyl Donor Micronutrients that Modify DNA Methylation and Cancer Outcome. Nutrients. 2019;11(3):608.
6 Hodges RE, Minich DM. Modulation of Metabolic Detoxification Pathways Using Foods and Food-Derived Components: A Scientific Review with Clinical Application. J Nutr Metab. 2015;2015:760689.
7 ogyei.gov.hu/otap2019/

Tudnivalók, érdekességek a termékben található hatóanyagokról, a legújabb vizsgálatok és tudományos eredmények tükrében.*

C-vitamin

Az immunrendszer támogatásáról közismert C-vitamin kutatások alapján nagymértékben növelheti a folát hasznosulását a szervezetben. Ezt antioxidáns hatásával éri el, ugyanis megvédheti a szervezetbe juttatott folátot az oxidáció okozta lebomlástól.1,2 Több tanulmány is azt mutatta ki, hogy a C-vitamint szedő embereknek jelentősen magasabb a folátszintje. Egy 2007-es vizsgálatban a C-vitamin és folát együttes szedése 35-54%-kal magasabb folátszintet ért el a vérben, mint a folát önmagában való szedése.2

Betain

A betain (más néven trimetil-glicin, TMG) egy aminosav, amely a foláthoz hasonlóan úgynevezett metil donor, azaz szintén nélkülözhetetlen tápanyag a metilációhoz. Megfelelően működő metiláció nélkül a káros homocisztein felhalmozódik a szervezetben, amely a női és férfi termékenységet, a magzatfejlődést és a terhesség kimenetelét is negatívan befolyásolja. A betain és a folát szorosan együttműködnek a szervezetben, és a betain alacsony folátszint esetén képes átvenni a folát metil donor szerepét is.3-9

Piperin

A fekete bors legfontosabb hatóanyaga a piperin, amely kutatások alapján jelentős mértékben fokozhatja a folát hasznosulását.10-13 A piperin feltehetően számos módon segíti a tápanyagok, beleértve a vitaminok és ásványi anyagok, hatékonyabb felszívódását: többek között az aminosav transzporterek és emésztőenzimek serkentésével, az emésztőrendszer vérellátásának fokozásával és bizonyos metabolizáló enzimek gátlásával is. Különböző kutatásokban a piperin legalább 30%-kal növelte a tápanyagok felszívódását.13-15

Metiláció: a fogantatáshoz, egészséges terhességhez is alapvető folyamat

A folát és a betain is nélkülözhetetlen a metilációs folyamatokhoz a szervezetben. Metiláció során egy molekula átad egy szén- és három hidrogénatomot (egy metilcsoportot) egy másik molekulának, így az új funkciót nyer. A metiláció minden sejtben és szövetben, másodpercenként több mint egymilliárdszor megy végbe, létfontosságú szinte minden biokémiai reakcióhoz.

Ha nem elég hatékony a metiláció, a szervezetben felhalmozódhat a homocisztein nevű aminosav – ez az étrendi metionin aminsavból keletkezik, és bizonyos mennyiségben igen fontos, ám ha túl magas a szintje, az rendkívül veszélyes az egészségre. A magas homocisztein-szint többek között a szív-érrendszert, agyat, idegrendszert is rombolja, növeli az oxidatív stressz és gyulladások szintjét, negatívan hat a spermiumok számára és minőségére, a petesejt minőségre, magzati fejlődési problémákat, terhességi magas vérnyomást és egyéb szövődményeket, vetélést okozhat.16-20

A folát szerepe a női termékenységben

A rövid menstruációs ciklussal rendelkező nőknél magasabb az olyan menstruációs rendellenességek kockázata, mint az endometriózis, és kisebb a teherbeesés valószínűsége, még termékenységi kezelés segítségével is. Tanulmányok igazolták, hogy a folát fontos szerepet játszik a ciklus hosszának beállításában: egy 2015-ös kutatás szerint a folát szedése stabilizálja a ciklust, a folátot szedő nők körében ritkábban fordul elő a rövid ciklus és gyakoribb a hosszabb ciklus.21

Nemcsak a ciklus hossza, de annak rendszeressége is jelentős hatással van a termékenységre. Szerencsére a folát ez esetben is segíthet. Egy, a European Journal of Clinical Nutrition című szaklap hasábjain publikált tanulmány is megerősítette: a folát stabilizálja a rendszertelen menstruációs ciklust és helyreállítja a termékenységet.22

Egy 2012-es tanulmány arra is rámutatott, hogy a magas folátszint összefüggésben áll a magasabb progeszteronszinttel.23 A progeszteron a terhességi hormon, megfelelő szintje a fogamzás, ezután pedig a terhesség megtartásának feltétele. Az alacsony progeszteron szint (ösztrogén dominancia) terméketlenséget és korai vetélést okozhat.

2016-ban egy tanulmány azt is megállapította, hogy a folátbevitel növelésétől valószínűbbé válik az ovuláció bekövetkezése, vagyis a folát az anovuláció (ovuláció elmaradása) megelőzését is segítheti.24

A folát szerepe terhesség előtt, alatt, és után

A folát metabolizmus befolyással van a petefészek funkcióra, a beágyazódásra, az embrió kialakulására és fejlődésére és a terhesség teljes folyamatára.25 Mindemellett a megfelelő folátbevitel szoptatós édesanyák esetében is kiemelten fontos.

A folát számos jótékony hatása közül a legjobban dokumentált az, hogy segít megelőzni bizonyos születési rendellenességek kialakulását. Tudományosan igazolt, hogy a fogamzás körüli időszakban szedett folát 70-90%-kal csökkenti a velőcsőzáródási rendellenességek (pl. nyitott gerinc) kialakulásának kockázatát. Jelentősen csökkenti a a vesefejlődési, a szív- és nagyér rendellenességek, és a végtaghiány előfordulását is.26

A terhességek 50%-a nem tervezett, ezért minden fogamzóképes korban lévő nőnek kell folátot szednie. A folát különösen az első trimeszterben tölt be nagy szerepet, a baba gerincvelője és agya ugyanis már a terhesség első heteiben kialakul.

A folát bizonyítottan csökkenti a vetélés, koraszülés, terhességi toxémia, valamint az alacsony születési súly kockázatát is.27

Mivel folátra szükség van a DNS előállításához és sejtosztódáshoz, a fehérjék, szövetek szintéziséhez és növekedéséhez, érthető, miért is olyan fontos a méhben fejlődő magzatnak. A folyamat azonban nem áll meg a születés után sem. A folát rendszeres bevitelére a szoptatás alatt is szükség van a kisbaba egészséges testi és szellemi fejlődéséhez.

A folát szerepe a férfi termékenységben

Statisztikák szerint a párok meddőségének oka az esetek 30-40 százalékában a férfi. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a születendő gyermek DNS-ének 50%-át a férfi spermiuma hordozza! A sperma minősége tehát nem csak a sikeres fogantatás és komplikációmentes terhesség, de a gyermek egészsége szempontjából is nagyon fontos.

2008-ban, a Human Reproduction című lektorált orvosi folyóiratban megjelent egy tanulmány, mely szerint kapcsolat áll fenn a férfi étrendjének magas folát tartalma és spermájának genetikai minősége között. A sok folátot fogyasztó férfiaknál 20-30%-kal alacsonyabb volt számos sperma-rendellenesség előfordulása, mint a kevés folátot fogyasztó férfiaknál.28 Egy másik tanulmány alapján a folát és cink kombinációja csökkent megtermékenyítő képességű férfiaknál 74%-kal növelheti a teljes spermaszámot.29

A folát szerepe PCOS esetén

A PCOS (policisztás ovárium szindróma) egy hormonális rendellenesség, mely során a petefészkek túlságosan sok férfi hormont (tesztoszteront) termelnek. Emiatt a tüszőérés lassabban következik be, vagy elmarad az ovuláció. A PCOS a leggyakoribb oka az ovulációs meddőségnek, és számos egyéb negatív következménnyel jár: elhízás, akné, szőrösödés, a metabolikus szindróma, 2-es típusú cukorbetegség és az endometrium rák megnövekedett kockázata.

Korai kutatási eredmények alapján a folát segíthet a PCOS egyik legjelentősebb komplikációja, az ovulációs meddőség kezelésében. A Cleveland Clinic tanácsa szerint a PCOS-es nők javíthatják a teherbeesés esélyét napi 400 mcg folát szedésével.30

A PCOS és a vér magas homocisztein-szintje között összefüggést mutattak ki. Ez kapcsolatban áll a szív- és érrendszeri betegségekkel, stroke-kal, inzulinrezisztenciával, diabétesszel is. A folát segíti a felesleges homocisztein lebontását. Az alacsony folátbevitel és a PCOS is kapcsolatba hozható a vetéléssel, így a PCOS-es terhes nőknél a folátpótlás segíthet csökkenteni a vetélés kockázatát.

Miért az L-metil-folát a legjobb választás?

Az L-metil-folát (más néven L-MTHF, 5-MTHF vagy L-5-MTHF) a folát biológiailag aktív, vérkeringésben elsődlegesen jelenlevő formája.31 Ezenkívül ez az a forma, mely képes átjutni a sejthártyákon és a vér-agy gáton is, hogy kifejtse pozitív hatásait.32,33 Kutatások bizonyítják, hogy a lakosság jelentős része (akár 60%-a!) olyan génmutációt hordoz, melynek következtében a szervezet az étrendi folátot és az étrend-kiegészítéssel bevitt folsavat nem tudja megfelelően átalakítani biológiailag aktív foláttá.34

A pajzsmirigy-alulműködésben (pl. Hashimoto-betegségben) szenvedőknek is foláthoz kell jutniuk, ugyanis a pajzsmirigyzavarok akadályozzák a szintetikus folsav aktív foláttá való átalakulását a szervezetben. A nem átalakított folsav ráadásul felhalmozódhat a szervezetben, és gondot okozhat, például leblokkolhatja a pajzsmirigy működését.

Az L-metilfolátról bizonyították, hogy a szintetikus folsavhoz képest csaknem 7-szer jobb biológiai hasznosulással bír!35

Csomagban is kapható!

2 doboz mio-inozitol por + 1 doboz Szerves Folát tabletta akciós áron >> ide kattintva!

A két hatóanyag együttes használatát az elmúlt évek során számos tudományos kutatás vizsgálta, melyek többek között megállapították, hogy hatékony természetes segítség lehet a fogantatási problémákkal küzdő nők számára.

A mio-inozitol és folát kombinációja különösképpen hasznosnak bizonyulhat a policisztás ovárium szindróma (PCOS) kezelésében, a hormonális egyensúly és termékenység helyreállításában, a rendszeres ovuláció és menstruációs ciklus támogatásában, a petesejt minőség javításában, valamint az egészséges terhesség fenntartásában. A termékért > kattints ide <.

* Kijelentjük, hogy a termékeinkben található hatóanyagokról szóló írásaink kizárólag ismeretterjesztő és tájékoztató célokat szolgálnak. Az általunk közzétett információk nem minősülnek hatásállításoknak, sem orvosi tanácsnak, illetve nem pótolják az orvosi kivizsgálást és kezelést. A hatóanyagokat a legújabb, releváns, lektorált tudományos szakirodalmi adatok alapján mutatjuk be, általános érvényűen, nem termékspecifikusan. Szakértőink törekednek arra, hogy átfogó képet nyújtsanak a rendelkezésre álló klinikai vizsgálatokról és azok eredményeiről mindazoknak, akik erre fogékonyak és ismereteiket bővíteni szeretnék.
 

Hivatkozások

1 Golding PH. Experimental folate deficiency in human subjects: what is the influence of vitamin C status on time taken to develop megaloblastic anaemia?. BMC Hematol. 2018;18:13.
2 Verlinde PH, Oey I, Hendrickx ME, Van Loey AM, Temme EH. L-ascorbic acid improves the serum folate response to an oral dose of [6S]-5-methyltetrahydrofolic acid in healthy men. Eur J Clin Nutr. 2008;62(10):1224-1230.
3 Lever M, Slow S. The clinical significance of betaine, an osmolyte with a key role in methyl group metabolism. Clin Biochem. 2010;43(9):732-744.
4 Mahmoud AM, Ali MM. Methyl Donor Micronutrients that Modify DNA Methylation and Cancer Outcome. Nutrients. 2019;11(3):608.
5 Hodges RE, Minich DM. Modulation of Metabolic Detoxification Pathways Using Foods and Food-Derived Components: A Scientific Review with Clinical Application. J Nutr Metab. 2015;2015:760689.
6 de Vries GJ, Lok A, Mocking R, Assies J, Schene A, Olff M. Altered one-carbon metabolism in posttraumatic stress disorder. J Affect Disord. 2015;184:277-285.
7 Hamlin JC, Pauly M, Melnyk S, et al. Dietary intake and plasma levels of choline and betaine in children with autism spectrum disorders. Autism Res Treat. 2013;2013:578429.
8 Obeid R. The metabolic burden of methyl donor deficiency with focus on the betaine homocysteine methyltransferase pathway. Nutrients. 2013;5(9):3481-3495.
9 Robinson JL, McBreairty LE, Randell EW, et al. Betaine or folate can equally furnish remethylation to methionine and increase transmethylation in methionine-restricted neonates. J Nutr Biochem. 2018;59:129-135.
10 Srinivasan K. Black pepper and its pungent principle-piperine: a review of diverse physiological effects. Crit Rev Food Sci Nutr. 2007;47(8):735-748.
11 Dudhatra GB, Mody SK, Awale MM, et al. A comprehensive review on pharmacotherapeutics of herbal bioenhancers. ScientificWorldJournal. 2012;2012:637953.
12 Haq IU, Imran M, Nadeem M, Tufail T, Gondal TA, Mubarak MS. Piperine: A review of its biological effects. Phytother Res. 2021;35(2):680-700.
13 Kesarwani K, Gupta R, Mukerjee A. Bioavailability enhancers of herbal origin: an overview. Asian Pac J Trop Biomed. 2013;3(4):253-266.
14 Majeed M, Prakash L. Targeting Optimal Nutrient Absorption with Phytonutrients. Sabinsa Corporation; East Windsor, NJ, USA: 2007.
15 Atal N, Bedi KL. Bioenhancers: Revolutionary concept to market. J Ayurveda Integr Med. 2010;1(2):96-99.
16 Brosnan JT, Jacobs RL, Stead LM, Brosnan ME. Methylation demand: a key determinant of homocysteine metabolism. Acta Biochim Pol. 2004;51(2):405-413.
17 Zaric BL, Obradovic M, Bajic V, Haidara MA, Jovanovic M, Isenovic ER. Homocysteine and Hyperhomocysteinaemia. Curr Med Chem. 2019;26(16):2948-2961.
18 Thakur P, Bhalerao A. High Homocysteine Levels During Pregnancy and Its Association With Placenta-Mediated Complications: A Scoping Review. Cureus. 2023;15(2):e35244.
19 Ocal P, Ersoylu B, Cepni I, et al. The association between homocysteine in the follicular fluid with embryo quality and pregnancy rate in assisted reproductive techniques. J Assist Reprod Genet. 2012;29(4):299-304.
20 Shukla S, Shrivastava D. Unraveling the Link Between Serum Homocysteine Levels and Nutrient Deficiency in Subfertility: A Comprehensive Review. Cureus. 2023;15(11):e49296.
21 Cueto HT, Riis AH, Hatch EE, et al. Folic acid supplement use and menstrual cycle characteristics: a cross-sectional study of Danish pregnancy planners. Ann Epidemiol. 2015;25(10):723-9.e1.
22 Cueto HT, Riis AH, Hatch EE, et al. Folic acid supplementation and fecundability: a Danish prospective cohort study. Eur J Clin Nutr. 2016;70(1):66-71.
23 Gaskins AJ, Mumford SL, Chavarro JE, et al. The impact of dietary folate intake on reproductive function in premenopausal women: a prospective cohort study. PLoS One. 2012;7(9):e46276.
24 Chavarro JE, Rich-Edwards JW, Gaskins AJ, et al. Contributions of the Nurses' Health Studies to Reproductive Health Research. Am J Public Health. 2016;106(9):1669-1676.
25 Thaler CJ. Folate Metabolism and Human Reproduction. Geburtshilfe Frauenheilkd. 2014;74(9):845-851.
26 antsz.hu/felso_menu/temaink/vrony_rbk/megelozes_a_folsavrol.html 
27 Mantovani E, Filippini F, Bortolus R, Franchi M. Folic acid supplementation and preterm birth: results from observational studies. Biomed Res Int. 2014;2014:481914.
28 Young SS, Eskenazi B, Marchetti FM, Block G, Wyrobek AJ. The association of folate, zinc and antioxidant intake with sperm aneuploidy in healthy non-smoking men. Hum Reprod. 2008;23(5):1014-1022.
29 Wong WY, Merkus HM, Thomas CM, Menkveld R, Zielhuis GA, Steegers-Theunissen RP. Effects of folic acid and zinc sulfate on male factor subfertility: a double-blind, randomized, placebo-controlled trial. Fertil Steril. 2002;77(3):491-498.
30 livestrong.com/article/525844-does-folic-acid-help-women-that-have-pcos
31 Sweeney MR, McPartlin J, Scott J. Folic acid fortification and public health: report on threshold doses above which unmetabolised folic acid appear in serum. BMC Public Health. 2007;7:41.
32 Wagner C. Cellular folate binding proteins; function and significance. Annu Rev Nutr. 1982;2:229-248.
33 Spector R, Lorenzo AV. Folate transport in the central nervous system. Am J Physiol. 1975;229(3):777-782.
34 Greenberg JA, Bell SJ. Multivitamin Supplementation During Pregnancy: Emphasis on Folic Acid and l-Methylfolate. Rev Obstet Gynecol. 2011;4(3-4):126-127.
35 Willems FF, Boers GH, Blom HJ, Aengevaeren WR, Verheugt FW. Pharmacokinetic study on the utilisation of 5-methyltetrahydrofolate and folic acid in patients with coronary artery disease. Br J Pharmacol. 2004;141(5):825-830.

Felnőtteknek napi 1 kapszula szedése javasolt, bő folyadékkal, lehetőleg étkezés közben.

HatóanyagA napi adag tartalmaz (1 kapszula)*NRV%
Betain100 mg**
C-vitamin80 mg100%
Feketebors kivonat 95% piperinre standardizálva2,6 mg**
Folát (kalcium-L-metil-folátból) 800 mcg400%
 

Összetevők: 

vízmentes betain, tömegnövelő szer (mikrokristályos cellulóz), L-aszkorbinsav, növényi kapszulahéj (hidroxipropil-metilcellulóz), csomósodást gátló anyag (zsírsavak magnéziumsói), feketebors kivonat, kalcium-L-metil-folát.

* = Napi beviteli referencia érték százaléka (felnőttek esetén) 
** = Nincs meghatározott napi beviteli referencia érték

Ezek a legjobb terhesség előtti vitaminok
Szerző: Babalesz.hu - 2023-09-20
Miért érdemes terhesség előtti vitamint szedni? Hogyan támogatják a vitaminok a magzat és a kismama egészségét is? Mutatjuk a pontos válaszokat!
Az elmaradt peteérés tünetei, okai, jelentése
Szerző: Babalesz.hu - 2023-05-16
Mi állhat a háttérben, ha elmaradt a peteérés? Milyen vizsgálatok és életmódbeli változások szükségesek? Olvasd el cikkünket!
13 teherbeesést segítő tipp pároknak
Szerző: Babalesz.hu - 2020-10-12
Mi segítheti a gyorsabb, természetes teherbe esést? Min érdemes változtatnotok az életmódotokban, ha most döntöttetek úgy, hogy babát szeretnétek? Páros tippek a cikkben!
Miért könnyebb nyáron javítani a termékenységen?
Szerző: Babalesz.hu - 2020-07-20
Miért tökéletes időszak a nyár arra, hogy termékennyé válj? Mire érdemes odafigyelni, hogy kihozd magadból a legjobbat, ha babát szeretnétek? Tippek itt!
Alacsony spermiumszám: mi okozza és mit lehet tenni ellene?
Szerző: Babalesz.hu - 2020-01-15
Milyen okai lehetmek, ha kiderül, hogy alacsony a spermiumszám és egyáltalán hogyan derül ki? Hogyan lehet növelni a spermiumszámot? Részletek a cikkben!
Termékenységfokozó étrend nőknek: 6 alapvető lépés
Szerző: Babalesz.hu - 2019-10-26
Milyen ételekkel, vitaminokkal tudod támogatni a termékenységedet ha babát szeretnél és mi az amit inkább kerülj el? Részletek itt!
Figyelem: ez az 5 leggyakoribb tápanyaghiány PCOS esetén!
Szerző: Babalesz.hu - 2019-09-30
Milyen vitaminokra, ásványi anyagok pótlására kell különösen odafigyelned PCOS-sel?
Folát terhesség előtt, alatt és után: miért olyan fontos?
Szerző: Babalesz.hu - 2019-09-06
Miért kiemelten fontos terhesség előtt, alatt és után is a folát szedése? Mi a különbség folát és folsav közt? Részletek a cikkben!
Folát terhesség előtt, alatt és után: miért olyan fontos?
Szerző: Babalesz.hu - 2019-09-06
Miért kiemelten fontos terhesség előtt, alatt és után is a folát szedése? Mi a különbség folát és folsav közt? Részletek a cikkben!
Mikor várható a fogamzásgátlás abbahagyása után terhesség?
Szerző: Babalesz.hu - 2019-04-16
Mi történik a fogamzásgátló használatának abbahagyása után? Mennyi időbe telik, mire helyreáll a termékenység? Válaszokért katt!
Vetélés után terhesség: gyakori kérdések és válaszok
Szerző: Babalesz.hu - 2019-03-07
A vetélés felkavaró élmény, rengeteg kérdés kavarog utána az ember fejében. Összegyűjtöttük és megválaszoltuk a leggyakoribbakat.
21 termékenységi mítosz – igaz vagy hamis?
Szerző: Babalesz.hu - 2019-01-25
Biztos te is hallottál már hihetetlen, már-már babonába hajló dolgokat a teherbeeséssel kapcsolatban. Mi összegyűjtöttünk párat!
Hamarosan...
Kapcsolódó termékeink
Netamin Bioaktív Folát Mátrix kapszula
2 990 Ft
Partnerünk a Táplálkozás-Beállítás™ szakmai csapata Endometriózis Magyarország a Női Egészségért Alapítványtól

Jognyilatkozat

A babalesz.hu oldalon található termékek minden esetben a vonatkozó jogszabályoknak megfelelő készítmények, melyek élettani hatással rendelkeznek, de nem minősülnek a 2005. évi XCV. Tv szerint gyógyszernek, betegség gyógyítására, megelőzésére nem alkalmazhatóak és nem alkalmasak. Az emberi szervezetre gyakorolt kedvező hatás szintén nem azonosítható a gyógyhatással. Minden esetben figyelmesen olvassa el a termék csomagolásán lévő, illetve a termékhez mellékelt tájékoztatót! Az étrend-kiegészítők nem gyógyszerek, nem rendelkeznek gyógyhatással, nem alkalmasak betegségek kezelésére, sem megelőzésére. Az étrend-kiegészítő szedése nem helyettesíti a vegyes étrendet és az egészséges életmódot. Használatuk nem helyettesíti a gyógykezelést, illetve a szakszerű orvosi ellátást. Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl. A termékek kisgyermekektől elzárva tartandóak. Az oldalon szereplő információk nem a babalesz.hu állításai, hanem EFSA (Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság) által elfogadott, és az egyes termékekben felhasznált összetevőkről a tudományos, lektorált (peer reviewed) szakirodalomban elérhető, általánosan elfogadott tudományos megállapítások, mérési eredmények, illetve egészségre vonatkozó állítások.

Babalesz Facebook oldal Babalesz Pinterest oldal Babalesz Youtube csatorna