Habár sokkal többet lehet hallani a női meddőségről, a valóságban a meddőség ugyanolyan arányban érinti a férfiakat és nőket. Az esetek közel felénél tehát a párok férfi tagját érinti termékenységi probléma. Egy 2012-es kutatás megdöbbentő adatokat közölt: 4-ből mindössze 1 férfi esetében nevezhető a spermaminőség optimálisnak.1 Egyes becslések szerint a spermiumszám napjainkra világszinten 50%-kal csökkent az 1930-as évek óta.2 A férfi terméketlenség az esetek több mint 90%-ában az alacsony spermiumszámra és a gyenge sperma minőségre (a spermiumok alakjának és/vagy mozgásának romlására) vezethető vissza. Sajnos elmondhatjuk, hogy bőséges tudományos bizonyíték áll rendelkezésre arról, hogy a helytelen életmód (pl. dohányzás, túlzott alkoholfogyasztás, egészségtelen táplálkozás), tartós gyógyszerhasználat és környezeti tényezők (pl. környezetszennyezés, vegyi anyagok) rontják a spermium sejtek mozgását, morfológiáját (alakját) és a petesejttel való egyesülés képességét.3-6
Az egészséges férfi fogamzóképesség alapfeltétele a normál spermiumszám, morfológia (alak) és motilitás (mozgékonyság). A Babalesz.hu küldetése, hogy a lehető legjobb segítséget nyújtsa ezen feltételek eléréséhez és fenntartásához!
A FertiMAX csomag három termék egyedülálló kombinációjával segíti a férfiak szervezetét a jobb termékenység elérésében. Rendkívül komplex, sokoldalú támogatást nyújt – teljesen természetes úton! Az elmúlt évtizedek klinikai kutatásai megerősítették, hogy a spermaminőség gyengülésében az oxidatív stressz fontos szerepet játszik – az esetek akár 80%-ában állhat a férfi terméketlenség hátterében.7 Ebből következően az olyan természetes antioxidánsok, mint például a C-vitamin, az E-vitamin, az alfa-liponsav vagy a szelén, nagymértékben hozzájárulhatnak a férfi termékenység fokozásához, használatuktól javulhat a spermiumok koncentrációja, életképessége, alakja és mozgékonysága.8-11 Emellett a modern vizsgálatok fókuszába kerültek évezredek óta használt gyógynövények is, mint például az ashwagandha vagy a maca gyökér, amelyek szintén pozitív hatással bírhatnak a férfi nemi működésre, spermatermelésre és sperma minőségre.12-15
Egyszerre történő használatra kifejlesztve, ez a 3 termékből álló csomag az összetevők széles spektrumát biztosítja – vitaminok, ásványi anyagok, antioxidánsok és gyógynövények – melyek tudományosan bizonyítottan pozitív hatással bírnak a férfi termékenységre.
1 Jørgensen N, Joensen UN, Jensen TK, et al. Human semen quality in the new millennium: a prospective cross-sectional population-based study of 4867 men. BMJ Open. 2012;2(4):e000990.
2 Merzenich H, Zeeb H, Blettner M. Decreasing sperm quality: a global problem?. BMC Public Health. 2010;10:24.
3 Szostak-Węgierek D. Sposob zywienia a plodnosc [Nutrition and fertility]. Med Wieku Rozwoj. 2011;15(4):431-436.
4 Brezina PR, Yunus FN, Zhao Y. Effects of pharmaceutical medications on male fertility. J Reprod Infertil. 2012;13(1):3-11.
5 Babakhanzadeh E, Nazari M, Ghasemifar S, Khodadadian A. Some of the Factors Involved in Male Infertility: A Prospective Review. Int J Gen Med. 2020;13:29-41.
6 Wdowiak N, Wójtowicz K, Wdowiak-Filip A, et al. Environmental Factors as the Main Hormonal Disruptors of Male Fertility. J Clin Med. 2024;13(7):1986.
7 Showell MG, Brown J, Yazdani A, Stankiewicz MT, Hart RJ. Antioxidants for male subfertility. Cochrane Database Syst Rev. 2011;(1):CD007411.
8 Kefer JC, Agarwal A, Sabanegh E. Role of antioxidants in the treatment of male infertility. Int J Urol. 2009;16(5):449-457.
9 Agarwal A, Sekhon LH. The role of antioxidant therapy in the treatment of male infertility. Hum Fertil (Camb). 2010;13(4):217-225.
10 Walczak-Jedrzejowska R, Wolski JK, Slowikowska-Hilczer J. The role of oxidative stress and antioxidants in male fertility. Cent European J Urol. 2013;66(1):60-67.
11 Smits RM, Mackenzie-Proctor R, Yazdani A, Stankiewicz MT, Jordan V, Showell MG. Antioxidants for male subfertility. Cochrane Database Syst Rev. 2019;3(3):CD007411.
12 Ulloa Del Carpio N, Alvarado-Corella D, Quiñones-Laveriano DM, et al. Exploring the chemical and pharmacological variability of Lepidium meyenii: a comprehensive review of the effects of maca. Front Pharmacol. 2024;15:1360422.
13 Lee MS, Lee HW, You S, Ha KT. The use of maca (Lepidium meyenii) to improve semen quality: A systematic review. Maturitas. 2016;92:64-69.
14 Lee HW, Lee MS, Qu F, Lee JW, Kim E. Maca (Lepidium meyenii Walp.) on semen quality parameters: A systematic review and meta-analysis. Front Pharmacol. 2022;13:934740.
15 Sengupta P, Agarwal A, Pogrebetskaya M, Roychoudhury S, Durairajanayagam D, Henkel R. Role of Withania somnifera (Ashwagandha) in the management of male infertility. Reprod Biomed Online. 2018;36(3):311-326.
Tudnivalók, érdekességek a termékben található hatóanyagokról, a legújabb vizsgálatok és tudományos eredmények tükrében.*
A ProCreation Termékenység Férfiaknak 25 aktív összetevőt tartalmaz, köztük vitaminokat, ásványi anyagokat, antioxidánsokat és gyógynövényeket, így kiemelkedően komplex készítménynek számít a férfi termékenység-támogató termékek piacán.
Komponensei a férfi szervezet reproduktív funkcióit támogatják úgy, hogy vitamin-, ásványi anyag-tartalma minden fontos összetevőt biztosítson a férfi szervezet számára mely az egészséges spermaszámhoz, valamint spermaaktivitáshoz és a sikeres fogantatáshoz szükséges. A mikrotápanyagok mellett számos, több ezer éve ismert és alkalmazott gyógynövény speciális kombinációját vonultatja még fel. Megvannak benne mindazok az alapok, amelyek az egészséges, ép, gyors spermiumok képződéséhez szükségesek, úgy, mint: C-vitamin, D3-vitamin, E-vitamin, B-vitaminok, cink, szelén, réz, stb.1-6
Emellett további antioxidáns és növényi összetevők is kerültek bele, amelyek kutatások alapján a férfi nemi működést, tesztoszterontermelést, libidót és egészséges spermiumok termelését is támogatják.
• a likopin nevű természetes karotinoid segíti a spermiumok DNS-károsító oxidatív stresszel szembeni védelmét7
• az L-arginin nevű aminosav a spermiumok képződését és aktivitását is támogathatja8-10
• a shilajit-kivonat támogatja a férfi nemi működést, kutatásokban a spermaszámot, sperma motilitást és tesztoszteronszintet is javította11,12
• az ashwagandha gyökér kivonat segít fenntartani a spermiumok mozgékonyságát és számát13
• a maca gyökér kivonat a spermaszámra, a spermiumok alakjára és mozgékonyságára is pozitívan hathat14-16
Az astaxanthin antioxidáns hatás szempontjából 10-szer erősebb, mint a béta-karotin, és 6000-szer erősebb, mint a C-vitamin.17
A meddőként diagnosztizált férfiak ondójában az esetek közel felében magas a szabad gyökök szintje, mely az oxidációs stressz fő forrása.18 Az oxidációs stressz és a gyulladás csökkentésének eredményeképpen elmondható, hogy az astaxanthin szedése pozitív hatással van az egészségre, többek között a férfi termékenységre is.
Egy 2005-ben publikált randomizált, kettős-vak, placebo-kontrollált vizsgálat részeként 30 terméketlen férfi kapott astaxanthint vagy hatóanyagmentes placebót, három hónapig.19 A kutatás végére a sperma motilitás (mozgékonyság) jelentős módon javult és az ondóban található szabad gyökök mennyisége csökkent az astaxanthint szedő férfiaknál. A legkiemelkedőbb eredmény, hogy az astaxanthin csoportban 54,5%-os volt a terhességi arány, míg a placebót szedőknél csak 10,5%.
2013-ban tudósok egy csoportja kimutatta, hogy az astaxanthin képes lehet megvédeni a spermium sejteket az úgynevezett reaktív oxigén szabad gyökök (ROS) belső termelése ellen. Ez a kutatás megerősítette, hogy az astaxanthin erős antioxidáns tulajdonsága segíthet a rendkívül sérülékeny hímivarsejteket megóvni a káros oxidatív hatásoktól, illetve javítani a sperma minőségén és mennyiségén.20
A termék természetes E-vitamint is tartalmaz. Az E-vitamin hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez.
Az alfa-liponsav (ALA) egy antioxidáns, amely csaknem minden emberi sejtben megtalálható. Egyedülálló tulajdonsága, hogy vízben és lipidekben (zsírokban) is oldódik, így a zsír- és vízoldékony szabad gyököket is képes semlegesíteni, védelmet nyújt a sejteken belül és kívül is. Az ALA a nehézfémek szervezetből történő eltávolításában is segít, valamint képes regenerálni egyéb antioxidánsokat (C- és E-vitamin, koenzim Q10, glutation).21
Kutatásokban az ALA erős antioxidáns aktivitást fejt ki a spermiumokra.22-24 Egyfajta pajzsként viselkedik, védőhatárt képez a hímivarsejt középső része (vízréteg) körül és magában a szerkezetben is (lipidréteg). Ez a védelem kritikus jelentőségű, a szabad gyökök ugyanis ezt a területet támadják elsőként.24 Az ALA segít megelőzni a spermiumok szerkezeti épségét veszélyeztető sérüléseket.
Állatkísérletekben az ALA javította a spermiumok motilitását és életképességét, minimalizálta a DNS károsodást és támogatta a spermiumok energiaellátását.24,25 Egy 2015-ös randomizált, tripla vak, placebo-kontrollált vizsgálatban csökkent spermium motilitással rendelkező férfiak kaptak ALA kiegészítést (600 mg/nap) 12 héten át. Ettől szignifikáns mértékben javult a spermiumszám, a spermium koncentráció és a spermium motilitás.26
Egy 2012-es placebo-kontrollált, kettős vak vizsgálatban az ALA csökkent spermium motilitásra és alacsony spermiumszámra gyakorolt hatását vizsgálták meg.27 Három hónap ALA kiegészítéstől (600 mg/nap) statisztikailag szignifikáns mértékben javultak a sperma paraméterek (spermaszám, motilitás és morfológia). Az ALA-t szedő alanyok esetében nőtt a teherbeesési ráta.
Bizonyított, többszörösen alátámasztott kutatások tömegét elemeztük azért, hogy a lehető legtökéletesebb csomagot állítsuk össze mindazok számára, akik spermaleleteik eredményén természetes módszerekkel kívánnak javítani. A csomag ajánlott azoknak is, akik még csak most vágnak bele a családtervezésbe, kiválóan alkalmas a férfi termékenység általános támogatása mellett az erőnlét, immunrendszer, szív-és érrendszer támogatására is.
* Kijelentjük, hogy a termékeinkben található hatóanyagokról szóló írásaink kizárólag ismeretterjesztő és tájékoztató célokat szolgálnak. Az általunk közzétett információk nem minősülnek hatásállításoknak, sem orvosi tanácsnak, illetve nem pótolják az orvosi kivizsgálást és kezelést. A hatóanyagokat a legújabb, releváns, lektorált tudományos szakirodalmi adatok alapján mutatjuk be, általános érvényűen, nem termékspecifikusan. Szakértőink törekednek arra, hogy átfogó képet nyújtsanak a rendelkezésre álló klinikai vizsgálatokról és azok eredményeiről mindazoknak, akik erre fogékonyak és ismereteiket bővíteni szeretnék.
1 Buhling K, Schumacher A, Eulenburg CZ, Laakmann E. Influence of oral vitamin and mineral supplementation on male infertility: a meta-analysis and systematic review. Reprod Biomed Online. 2019;39(2):269-279.
2 Almujaydil MS. The Role of Dietary Nutrients in Male Infertility: A Review. Life (Basel). 2023;13(2):519.
3 Dimitriadis F, Borgmann H, Struck JP, Salem J, Kuru TH. Antioxidant Supplementation on Male Fertility-A Systematic Review. Antioxidants (Basel). 2023;12(4):836.
4 Suliga E, Głuszek S. The relationship between diet, energy balance and fertility in men. Int J Vitam Nutr Res. 2020;90(5-6):514-526.
5 Rasul A, Mededovic S, Memmedov H, Canan E. Vitamins and male infertility: role of various vitamins versus oxidative stress. Cent Asian J Med Pharm Sci Innov. 2022;2(5):151-164.
6 Chao HH, Zhang Y, Dong PY, Gurunathan S, Zhang XF. Comprehensive review on the positive and negative effects of various important regulators on male spermatogenesis and fertility. Front Nutr. 2023;9:1063510.
7 Durairajanayagam D, Agarwal A, Ong C, Prashast P. Lycopene and male infertility. Asian J Androl. 2014;16(3):420-425.
8 Srivastava S, Desai P, Coutinho E, Govil G. Mechanism of action of L-arginine on the vitality of spermatozoa is primarily through increased biosynthesis of nitric oxide. Biol Reprod. 2006;74(5):954-958.
9 Scibona M, Meschini P, Capparelli S, Pecori C, Rossi P, Menchini Fabris GF. L-arginina e infertilità maschile [L-arginine and male infertility]. Minerva Urol Nefrol. 1994;46(4):251-253.
10 Jihad Manssor AR, Al–Mahdawi ZMM, Hadi AM. The effect of L-Arginine of treatment for infertile men on semen parameters. Tikrit J Pure Sci. 2019;24(5):1–4.
11 Biswas TK, Pandit S, Mondal S, et al. Clinical evaluation of spermatogenic activity of processed Shilajit in oligospermia. Andrologia. 2010;42(1):48-56.
12 Pandit S, Biswas S, Jana U, De RK, Mukhopadhyay SC, Biswas TK. Clinical evaluation of purified Shilajit on testosterone levels in healthy volunteers. Andrologia. 2016;48(5):570-575.
13 Sengupta P, Agarwal A, Pogrebetskaya M, Roychoudhury S, Durairajanayagam D, Henkel R. Role of Withania somnifera (Ashwagandha) in the management of male infertility. Reprod Biomed Online. 2018;36(3):311-326.
14 Ulloa Del Carpio N, Alvarado-Corella D, Quiñones-Laveriano DM, et al. Exploring the chemical and pharmacological variability of Lepidium meyenii: a comprehensive review of the effects of maca. Front Pharmacol. 2024;15:1360422.
15 Lee MS, Lee HW, You S, Ha KT. The use of maca (Lepidium meyenii) to improve semen quality: A systematic review. Maturitas. 2016;92:64-69.
16 Lee HW, Lee MS, Qu F, Lee JW, Kim E. Maca (Lepidium meyenii Walp.) on semen quality parameters: A systematic review and meta-analysis. Front Pharmacol. 2022;13:934740.
17 Dede G, Saylan A. The effect of astaxanthin on human sperm parameters after cryopreservation. Can Urol Assoc J. 2022;16(11):E552-E557.
18 Shiva M, Gautam AK, Verma Y, Shivgotra V, Doshi H, Kumar S. Association between sperm quality, oxidative stress, and seminal antioxidant activity. Clin Biochem. 2011;44(4):319-324.
19 Comhaire FH, El Garem Y, Mahmoud A, Eertmans F, Schoonjans F. Combined conventional/antioxidant "Astaxanthin" treatment for male infertility: a double blind, randomized trial. Asian J Androl. 2005;7(3):257-262.
20 Donà G, Kožuh I, Brunati AM, et al. Effect of astaxanthin on human sperm capacitation. Mar Drugs. 2013;11(6):1909-1919.
21 Bilska A, Włodek L. Lipoic acid - the drug of the future?. Pharmacol Rep. 2005;57(5):570-577.
22 Selvakumar E, Prahalathan C, Sudharsan PT, Varalakshmi P. Chemoprotective effect of lipoic acid against cyclophosphamide-induced changes in the rat sperm. Toxicology. 2006;217(1):71-78.
23 Prahalathan C, Selvakumar E, Varalakshmi P. Modulatory role of lipoic acid on adriamycin-induced testicular injury. Chem Biol Interact. 2006;160(2):108-114.
24 Ibrahim SF, Osman K, Das S, Othman AM, Majid NA, Rahman MP. A study of the antioxidant effect of alpha lipoic acids on sperm quality. Clinics (Sao Paulo). 2008;63(4):545-550.
25 Aly HA, Lightfoot DA, El-Shemy HA. Modulatory role of lipoic acid on lipopolysaccharide-induced oxidative stress in adult rat Sertoli cells in vitro. Chem Biol Interact. 2009;182(2-3):112-118.
26 Haghighian HK, Haidari F, Mohammadi-Asl J, Dadfar M. Randomized, triple-blind, placebo-controlled clinical trial examining the effects of alpha-lipoic acid supplement on the spermatogram and seminal oxidative stress in infertile men. Fertil Steril. 2015;104(2):318-324.
27 Raaia MF, Atyeah AA, Elkhiat YI, Elenany HG. Treatment of idiopathic asthenozoospermia, either isolated or oligoasthenozoospermia, with α-lipoic acid: a placebo-controlled, double-blind study. Human Andrology. 2012;2(4):94–98.
Reggeli előtt: 2 db ProCreation Termékenység Férfiaknak kapszula, 1 db Netamin Astaxanthin kapszula
Ebéd előtt: 1 db Netamin Alfa-liponsav kapszula
Termék szedésével kapcsolatos figyelmeztetés: gyógyszerek rendszeres szedése esetén kérje ki kezelőorvosa véleményét a termék szedéséről!
Netamin Alfa-liponsav kapszula (30 db-os kiszerelés):
Hatóanyag A napi adag tartalmaz (1 kapszula) Alfa-liponsav 200 mg
Netamin Astaxanthin természetes E-vitaminnal (30 db-os kiszerelés):
Hatóanyag A napi adag tartalmaz
(1 db lágyzselatin kapszula) NRV% Természetes astaxanthin
(Astaxanthin Oleoresin Haematococcus pluvialis alga kivonatából) 4 mg - Természetes E-vitamin
(d-alfa-tokoferol) 15 mg 125%
ProCreation Termékenység Férfiaknak kapszula:
Hatóanyag A napi adag tartalmaz (2 kapszula) NRV%* Shilajit-kivonat (4:1) (Mumijo) 200 mg ** E-vitamin (vegyes tokoferolok) 134 mg 1117% C-vitamin (L-aszkorbinsav) 100 mg 125% L-arginin 50 mg ** Maca gyökér kivonat (20:1) 50 mg ** Cink (cink-citrát) 25 mg 250% B1-vitamin (tiamin-hidroklorid) 20 mg 1818% B2-vitamin (riboflavin) 20 mg 1428% Niacin (nikotinamid) 20 mg 125% Ashwagandha gyökér kivonat (10:1) 15 mg ** Pantoténsav (kalcium-D-pantotenát) 10 mg 166,7% Likopin 8 mg ** B6-vitamin (piridoxin-hidroklorid) 6 mg 428,6% Feketebors-kivonat
- ebből piperin (95%) 2,64 mg
2,5 mg **
Réz (réz-glükonát) 2 mg 200% Mangán (mangán-glükonát) 2 mg 100% A-vitamin (retinil-palmitát) 1500 µg 187,5% Folát (kalcium-L-metil-folát) 400 µg 200% B12-vitamin (metilkobalamin) 250 µg 10000% Szelén (L-szeleno-metionin) 125 µg 227% Króm (króm(III)-pikolinát) 120 µg 300% Biotin (D-biotin) 100 µg 200% K-vitamin (fillokinon, metnakinon) 100 µg 133% D-vitamin (kolekalciferol) 62,5 µg (2500 NE) 1250%
*=NRV%: Napi beviteli referencia érték százaléka (felnőttek esetén) -=NRV%: Nincs napi beviteli referencia érték.
A babalesz.hu oldalon található termékek minden esetben a vonatkozó jogszabályoknak megfelelő készítmények, melyek élettani hatással rendelkeznek, de nem minősülnek a 2005. évi XCV. Tv szerint gyógyszernek, betegség gyógyítására, megelőzésére nem alkalmazhatóak és nem alkalmasak. Az emberi szervezetre gyakorolt kedvező hatás szintén nem azonosítható a gyógyhatással. Minden esetben figyelmesen olvassa el a termék csomagolásán lévő, illetve a termékhez mellékelt tájékoztatót! Az étrend-kiegészítők nem gyógyszerek, nem rendelkeznek gyógyhatással, nem alkalmasak betegségek kezelésére, sem megelőzésére. Az étrend-kiegészítő szedése nem helyettesíti a vegyes étrendet és az egészséges életmódot. Használatuk nem helyettesíti a gyógykezelést, illetve a szakszerű orvosi ellátást. Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl. A termékek kisgyermekektől elzárva tartandóak. Az oldalon szereplő információk nem a babalesz.hu állításai, hanem EFSA (Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság) által elfogadott, és az egyes termékekben felhasznált összetevőkről a tudományos, lektorált (peer reviewed) szakirodalomban elérhető, általánosan elfogadott tudományos megállapítások, mérési eredmények, illetve egészségre vonatkozó állítások.